تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب اردیبهشت 1396
 
مطالب اینترنتی
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:


دیدنى‌ها


کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – خانه فیروزه‌ای > الهه صابر:
چشم‌هایم را می‌بندم. نور می‌بینم و تاریکی و خودم را در میانه‌شان. شب را می‌بینم که سپاهی سرِ هم کرده و فلق را که نقشه می‌کشد.

گاهی شب می‌برد و روشنایی می‌بازد. گاهی هم سپیده حمله می‌کند و نقشه‌های فلق می‌گیرد. من در این میانه‌ام، بین سپاه شب و روز.

چشم‌هایم را می‌بندم. خواب می‌بینم و بیداری و خودم را نگهبان نوبت شب. کمی خوابم و کمی بیدار. صدای هم‌زدن شکر توی قهوه را می‌بینم. اما چون حوصله‌ی سایه‌های مشکوک و چراغ قوه را ندارم، پس این‌ها را نمی‌بینم. من وسط موزه‌ی انتخاب هستم. با یک عالم ماجرا که انگار قبلاً هم اتفاق افتاده‌اند.

چشم‌هایم را می‌بندم. ترس می‌بینم و جسارت و خودم را اندازه‌ی یک کودک می‌فهمم. ترس نمی‌خواهد اتفاق تازه‌ای رخ بدهد، اما جسارت خیلی چموش است. جسارت را نمی‌شود یک‌جا بند کرد، اما ترس دستش را به دست مادرش گره زده. من در این میانه کودکم؛ جسور و ترسو.

چشم‌هایم را می‌بندم. دور می‌بینم و نزدیک و خودم را در حال سفر. دور، نمی‌تواند نزدیک را بغل کند و نزدیک هم دستش به دور نمی‌رسد. دور و نزدیک هم‌دیگر را دوست دارند اما هنوز نتوانسته‌اند تقدیر را عوض کنند. من در این میانه در حال سفرم. چنان دورم که هنوز باید بروم و چنان نزدیک که پنداری رسیده‌ام.

چشم‌هایم را می‌بندم. گذشته می‌بینم و فردا و خودم را شکل همین حالا. فردا گذشته را سرزنش می‌کند. گذشته هم به ترس فردا می‌خندد. مثل پسربچه‌های دبستانی یقه‌ی هم را می‌گیرند. برای هم خط و نشان می‌کشند و من آهسته از کنارشان عبور می‌کنم.

چشم‌هایم را می‌بندم. دریا می‌بینم و صحرا و خودم را چنان می‌یابم که هم تشنه‌ام و هم سیراب. ماهی‌ها در خیال من شنا می‌کنند. سرخ‌اند و سفید و سیاه و یکی هست که روی تخته سنگی با قلاب چوبی بلندش نشسته و ماهی نمی‌گیرد.

او دارد فکر می‌کند به روزی که صحرا، دریا بشود. فکر می‌کند به روزی که سرتاسر زمین را ماهی برمی‌دارد. می‌خواهد تصمیم بگیرد ماهی بشود که من چشم‌هایم را باز می‌کنم.

چشم‌هایم را باز می‌کنم و دنیا را همانی که هست می‌بینم. زندگی را در میانه‌ی رؤیا و حقیقت جریان می‌دهم و با همین چشم‌های باز؛ آدم‌ها را پر از بودن و نبودن درمی‌یابم. باید پیش از آنی که دیر بشود خودم را از بودن سرشار کنم و مواظب باشم زندگی، قیافه‌ی مردگی به خودش نگیرد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

آیه سوره فجر قرآن کریم متن آیه سوره فجر به همراه ترجمه روان آقای صفویآپارات عکس دختر لخت عکسدخترلختسرویس هایی دیگر از آپارات آرشیو هزاران فیلم وسریال ایرانی و خارجی آرشیو انیمیشن و معنا و مفهوم نماز معنا و مفهوم نماز نـمـاز در لـغت به معناى پرستش نیاز سجود بندگى و اطاعت خم عكسهای دیدنی ها فیلم دیدنی ها دیدنى‌ها جستجو وبلاگ اطلاعات دیدنى‌ها یعنى دل کندن از مـادیـات و پـرواز دادن روح یـعـنى پا را فراتر از دیدنى ها و شنیدنى ها نهادن دیدنى‌ها دیدنى‌ها کودک و نوجوان فرهنگی دیدنى‌ها خبرها دیدنى‌ها کودک و نوجوان فرهنگی اجتماعی خانه فیروزه‌ای الهه صابرچشم‌هایم را می‌بندم دیدنى‌ها جستجو در وبلاگها وبلاگ مرجع وبلاگ فارسی دیدنى‌ها دیدنى‌ها نتایج جستجوی عبارت دیدنى‌ها از بین کلیه اطلاعات و وبلاگهای ثبت شده در سایت در دیدنى‌ها وبلاگ اطلاعات دیدنى‌ها هاشمی‌طبا در ک نه‌ام از جوانان استفاده خواهم کرد ک نه متوسط الی سال مناسب دیدنى‌ها مفیدستان دیدنى‌ها کودک و نوجوان فرهنگی – اجتماعی – خانه فیروزه‌ای الهه صابر چشم‌هایم را می‌بندم دیدنى‌ها همشهری آنلاین دیدنى‌ها خانه فیروزه‌ای الهه صابر چشم‌هایم را می‌بندم نور می‌بینم و تاریکی و خودم را در میانه همشهری آنلاین دیدنى‌ها صاحب‌خبر دیدنىها دیدنى‌ها خانه فیروزه‌ای الهه صابر چشم‌هایم را می‌بندم نور می‌بینم و تاریکی دیدنى‌ها تیتر یاب دیدنى‌ها مطلب با عنوان دیدنى‌ها از وبسایتهای مرجع دریافت و با درج لینک مستقیم منبع آن نمایش داده شده هرلحظه، دیدنى‌ها اخباراجتماعیدیدنىها دیدنى‌ها رئیس سازمان انرژی اتمی به وزیر راه و شهرسازی تسلیت گفت گریزمان یک سال دیگر در عكسهای دیدنی ها دیدنی ها دبی فیلم دیدنی ها كلیپ دیدنی ها استانبول دیدنی ها اصفهان دیدنی ها دیدنی ها كشور اكراین دیدنی ها مالزی

مطلب دیدنى‌ها در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :دیدنى‌ها
http://mofidestan.ir/%d8%af%db%8c%d8%af%d9%86%d9%89%e2%80%8c%d9%87%d8%a7/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:

محققان دانشگاه میامی آمریکا در مطالعه جدید خود دریافتند افراد مسنی که ۷ شیوه مناسب در حفظ سلامت قلب را رعایت می‌کنند دارای سرعت اندیشه بالاتری هستند و زوال فکر و حافظه آن‌ها به مراتب کمتر است.


تضمین همیشگی سلامت قلب با رعایت ۷ مورد

اتاق خبر ۲۴:

تحقیق جدید نشان می‌دهد حفظ سلامت قلب می‌تواند به فعال ماندن و جوان ماندن مغز کمک کند. محققان دانشگاه میامی آمریکا در مطالعه جدید خود دریافتند افراد مسنی که ۷ شیوه مناسب در حفظ سلامت قلب را رعایت می‌کنند دارای سرعت اندیشه بالاتری هستند و زوال فکر و حافظه آن‌ها به مراتب کمتر است.

تضمین همیشگی سلامت قلب با رعایت این موارد


۱. کنترل فشار خون

معمولا باید کمتر از ۱۲۰ / ۸۰ mm Hg باشد.

۲. کنترل سطح کلسترول

کلسترول بالا در تشکیل پلاک و انسداد عروق نقش دارد.

۳. کاهش سطح قند خون

قند خون بالا می‌تواند به قلب، کلیه ها، چشم‌ها و اعصاب آسیب برساند.

۴. فعالیت بدنی

رعایت حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش متعادل یا ۷۵ دقیقه فعالیت بدنی سنگین یا تلفیق مساوی هر دو در هفته ضروری است.

۵. تغذیه خوب

خوردن انواع مواد خوراکی مغذی از تمام گروه‌های غذایی. محدود کردن مصرف نمک، قند، چربی اشباع شده و چربی ترانس.

۶. کاهش وزن

حفظ وزن سالم به کاهش ریسک بیماری‌های قلبی کمک می‌کند.

۷. سیگار نکشیدن

افراد سیگاری بسیار در معرض خطر بیماری‌های قلبی عروقی قرار دارند.

محققان دریافتند افرادی که موارد بیشتری از شیوه‌های فوق مربوط به سلامت قلب را رعایت کرده بودند دارای سرعت پردازش مغز بهتری بودند. دانشمندان اذعان داشتند رعایت موارد بیشتر حفظ سلامت قلب با کاهش زوال سرعت پردازش مغز، حافظه و عملکردهای اجرایی همراه است. عملکردهای اجرایی شامل تمرکز، سازماندهی، مدیریت زمان و سایر مهارت‌های شناختی است.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

مطلب تضمین همیشگی سلامت قلب با رعایت ۷ مورد در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :تضمین همیشگی سلامت قلب با رعایت ۷ مورد
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d8%b6%d9%85%db%8c%d9%86-%d9%87%d9%85%db%8c%d8%b4%da%af%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d9%82%d9%84%d8%a8-%d8%a8%d8%a7-%d8%b1%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%aa-%db%b7-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :مفیدستان:

یکی از ویژگی های که امروزه در اینستاگرام بسیار کاربرد دارد بستن یا غیر فعال سازی کامنت ها می باشد این قابلیت را می توان یکی از بهترین قابلیت های اینستاگرام دانست . برخی از افراد مشهور و همچنین برخی از پیج های عمومی از این قابلیت بسیار استفاده می کنند . نحوه ی استفاده از این قابلیت بدین صورت است که افراد هر زمانی که پستی می گذارند می توانند کامنت را در آن به صورت کامل غیر فعال نمایند .

عده ای زیادی از افراد مشهور بوده اند که از کامنت های بی ربط و غیر مودبانه کاربران با پست هایشان از اینستاگرام برای همیشه خداحافظی کرده اند اما امروزه با این قابلیت دیگر جایی نگرانی نیست و هر زمانی که افراد بخواهند می توانند کامنت ها را برای همیشه غیرفعال کنند و از شر کامنت های مزاحم رها شوند .

در ادامه این پست ما تصمیم گرفتیم شما را با روش بستن و غیر فعال سازی قابلیت کامنت در اینستاگرام آشنا کنیم اگر قصد دارید این ترفندها را یاد بگیرید با ادامه این پست با ما همراه باشید .

چگونگی بستن کامنت در زمان انتشار یک پست

بسیار ساده است و شما می توانید به راحتی اینکار را انجام دهید . باید برای اینکار زمانی که یک پست را ارسال می کنید هنگامی که به نوشتن توضیحات می رسید باید گزینه‌ی Advanced Settings را انتخاب نمایید . شما با این کار به صفحه ای جدید وارد می شود که با روشن کردن گزینه ی موجود در آن می توانید قابلیت ارسال کامنت را برای آن پست به صورت کامل ببنید . زمانی که این کار را انجام دادید آیکون کامنت در آن پست به صورت کامل حذف می گردد . ( همانند تصویر )

گزینه‌ی Advanced Settings

خاموش کردن قابلیت کامنتحالا ممکن است که پستی را منتشر کرده باشید و بعد از تصمیم به بستن کامنت ها گرفته باشید برای اینکار باید از روشی که در ادامه برای شما بیان شده استفاده نمایید .

باید به پست مورد نظر مراجعه کنید و منوی سه نقطه ی را بزنید می بینید که در کنار گزینه های Edit یا Delete گزینه ای با عنوان Commenting Turn Off وجود دارد که می توانید از آن برای غیر فعال سازی کامنت در پست مورد نظر استفاده نمایید .

Turn On Commentingچگونه می توانیم ارسال کامنت را مجددا فعالسازی کنیم ؟

اگر کامنت پستی را غیرفعال کردید و قصد داشتید دوباره آن را فعال کنید باید به بخش منوی سه نقطه ی بروید و گزینه Turn On Commenting را بزنید حالا دوباره فعال سازی کامنت را انجام داده اید .

نکته مهم : اگر شما کامنت های یک پست را ببنید ، همون کامنت های که برای شما ارسال شده است و هم آیکون کامنت برای شما پنهان می شود . اما اگر مجددا کامنت ها را فعال سازی کردید می توانید کامنت های قبلی را نیز ببنید . می توانیم این گونه بگوییم که غیر فعال سازی کامنت یعنی کامل حذف نمی شوند تنها از دید شما مخفی خواهند شد .

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب چگونه می توانیم در اینستاگرام قابلیت کامنت را غیر فعال نماییم ؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :چگونه می توانیم در اینستاگرام قابلیت کامنت را غیر فعال نماییم ؟
http://mofidestan.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84%db%8c%d8%aa-%da%a9/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :